Sinema Kulübü

1989, faaliyetlerine kuruluşundan bu yana aynı heyecan ve misyonla devam eden, İstanbul’un en eski kent sinemalarından Beyoğlu Sineması’nın seyircisiyle bütünleşmek ve sinema kültürüne katkıda bulunmaya farklı bir mecradan devam etmek amacıyla kurduğu bir sinema kulübüdür.

Beyoğlu Sineması sinema kültürünün başladığı ortak bir toplumsal hafıza noktası aynı zamanda. Bu toplumsal hafıza noktası, kimi zaman sinemanın büyüleyici gücünün ilk kez deneyimlediğimiz kimi zaman ise sonrasında hayranı olacağımız bir yönetmenin filmini ilk kez izlediğimiz bir mekân. 1989 Sinema Kulübü ile birlikte, sinema kültürünü daha fazla sinemaseverle paylaşarak film sonrası söyleşilerden seminerlere, özel gösterimlerden tematik film günlerine düzenleyeceğimiz etkinliklerde buluşuyor; sinema gazetesinden podcast yayınlarına sinema hakkında hep beraber okuyup, üzerine hep beraber tartışıyoruz.

Siz de, 1989’a üye olarak hem bağımsız filmlere kapısını açmaya devam Beyoğlu Sineması’na destek olabilir hem de ülkenin dört bir yanından sinemaseverlerin oluşturduğu sinema kulübünün bir parçası olabilirsin.