Soğuk Savaş Zimna wojna

Yönetmen: Pawel Pawlikowski

88 dk., Polonya, Fransa, Birleşik Krallık, 2018

BUGÜNÜN SEANSLARI

Bugün bu film için seansımız yoktur.

Ida ile Yabancı Dilde En İyi Film Oscar Ödülü kazanan Pawel Pawlikowski’nin Cannes Film Festivali’nden En İyi Yönetmen Ödülü ile ayrılan filmi Soğuk Savaş’ta, Zula ve Wiktor savaştan harabe halinde çıkan Polonya’da karşılaşır. Farklı geçmişlere ve karakterlere sahip olan kahramanlarımız birbiriyle asla anlaşamayacak tiplerdir, ama kader yollarını ayrılmayacak şekilde birbirine bağlamıştır. 50’li yılların Polonya, Berlin, Yugoslavya ve Paris’inin soğuk savaş atmosferini kendine fon edinen Soğuk Savaş; politik görüş, kişilik özellikleri ve kaderin cilveleriyle savrulan bir çiftin, imkânsız zamanlarda geçen imkânsız aşk hikâyesi.

Fragmanı İzle

Soğuk Savaş fonlu eski usul aşk hikayesini görsel ve kurgusal açıdan Pawlikowski'nin vizyonuyla birleştiren bir nevi şiir, müzikal ya da saf sinema hissi. Tomasz Kot ve Joanna Kulig'in yoğun tutkusu ve kimyası mükemmel“

Halil İbrahim Sağlam, Sinefil Kafası

E-Posta Listemize Üye Olun

Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşecek özel gösterim ve etkinliklerden herkesten önce haberdar olmak ve davetiye şansı kazanmak isterseniz e-posta listemize üye olabilirsiniz!
Başarısız
Başarılı Bir Şekilde Üye Oldunuz