Kız Girl

Yönetmen: Lukas Dhont

109 dk., Hollanda, Belçika, 2018

BUGÜNÜN SEANSLARI

Bugün bu film için seansımız yoktur.

Cannes’ın En İyi İlk Film’i seçilen Kız, Belirli Bir Bakış bölümünde dünya prömiyerini yaptı ve başta Altın Kamera olmak üzere birçok ödül kazandı. Kız, profesyonel bir balerin olmak için çabalayan 15 yaşındaki ergen trans birey Lara’nın hikâyesini anlatıyor. Lara, bir yandan ergenliğin getirdiği huzursuzlukla başa çıkmaya çalışırken bir yandan da bale eğitimindeki zorlukları aşmaya çalışıyor. Yönetmen Dhont, “Böyle bir cesaret öyküsü, benim ilk filmimin konusu olmalı.” diyerek 2009’da Belçika’da bir gazetede okuduğu haberden yola çıkmış. Kız, Oscar and the Wolf’un “Strange Entity” şarkısına çektiği kliple de tanınan Dhont’un yönettiği ilk uzun metrajlı film.

Fragmanı İzle

İçinde bulunulan hapishaneden ve hapsedilmiş ruhun özgürleşmesine yardım edecek süreçten gücünü alan filmin bir ilk filme göre oldukça olgun olan dili ve anlatısını sinemanın görüntülerle aracılığıyla konuşmasıyla yaratmış yönetmenliği Dhont'u daha kariyerinin başında gözde isimlerden biri yapıyor.“

Sezen Sayınalp, Filmloverss

E-Posta Listemize Üye Olun

Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşecek özel gösterim ve etkinliklerden herkesten önce haberdar olmak ve davetiye şansı kazanmak isterseniz e-posta listemize üye olabilirsiniz!
Başarısız
Başarılı Bir Şekilde Üye Oldunuz